09:00 - 18:00:: 0 (212) 466 33 02 - 0 (212) 466 33 03 - 0 (553) 889 3303 Acil durumlar: 0 (532) 318 3169

Yasal Uyarı! Sitemizde yer alan yazılar ve bilgiler eğitim amaçlı olup herhangi bir şekilde tıbbı önerme amaçlı değildir. Devamını oku

SAĞLIK BAKANLIĞI TALİMATLARI GEREĞİ COVİD19 ŞÜPHELİ OLGULAR KABUL EDİLMEMEKTEDİR.

Bir tık ile arayın
0 (212) 466 33 02 0 (212) 466 33 03 0 (553) 889 33 03
 WhatsApp

TİROİD ULTRASONU

TİROİD RENKLİ DOPPLER ULTRASONU

ELASTOGRAFİ

TİROİD AMELİYATI SONRASI ULTRASON

İİAB TİAB TİİAB

PATOLOJİ UZMANI EŞLİĞİNDE İNCE İĞNE ASPİRASYON BİYOPSİSİ

TİROİD-LENF BEZİ BİYOPSİSİ

(AYNI GÜN YA DA ERTESİ GÜN SONUÇ)

Bakırköy İstanbul

Randevu için

Doktor ismine tıklayın Dr. Ersen Alp ÖZBALCI
Dr. Ayşe Ahsen BAKAN

  • Anasayfa
  • Gebelik Ultrasonografi Ücretleri

FİYATI NE KADAR? ÇEKEN MERKEZLER/HASTANELER

Renkli Ultrason Ne kadar?

2. Düzey Ultrason Ne Kadar?

Doktorum ayrıntılı ultrason istedi fiyatı ne kadar?

Doktorum detaylı ultrason istedi siz çekiyor musunuz? Çeken merkezler nereleri? Hangi hastanelerde çekiliyor. Özel hastaneler güvenilir mi?

4 boyutlu renkli ultrason fiyatı ne kadar?

FİYATI NE KADAR?

Bakırköy Renkli Ultrason Görüntüleme' de her gün onlarca telefon bu soruları soran ailelerden geliyor.

Gebelik Ultrasonografisi her hekimin yapabildiği bir tetkik değildir.

Öncelikle bunu belirtmekte fayda görüyorum:

Ayrıntılı ultrason, detaylı ultrason, renkli ultrason, ikinci düzey ultrason, 4 boyutlu ultrason, bebeğin iç organlarına bakılacak vs. vs. Tüm bu tanımlamalar aynı tetkikten bahsetmektedir. Tıbbi adı 'Fetal Anomali Taraması'dır. Aslında doktorunuz sizden Down Sendromu ve benzeri genetik hastalık kuşkusu uyandıran bir bulgu olup olmadığının araştırılacağı ayrıntılı bir ultrasonografi istemiştir.

Bu tetkik son derece özellik arz etmektedir.

Bu detayları bilmeyen aileler doğal olarak öncelikle 'fiyatı ne kadar' diye sormaktadırlar. Ama fiyatının yanında sormaları gereken başka şeyler bulunmaktadır.

Ayrıntılı gebelik ultrasonografisinin kim tarafından yapıldığı çok önemlidir. Aileler kime nasıl güvensinler? Tetkiki yapan doktora, tetkik sonunda imzalı rapor verip vermediğini sormalısınız. Ultrasonu yapan doktorla rapor altına imza atan doktorun aynı kişi olup olmadığını kontrol ediniz. Ayrıntılı ikinci düzey renkli ultrasonografi tetkiki ortalama 45 dakika sürmelidir. Bunu göz önünde bulundurmalısınız. 

Ultrasonografik incelemelere sadece Radyoloji Uzmanları rapor yazabilmekte ve imza atabilmektedirler. Gebelik ile ilgili ultrasonografik incelemelerde ek olarak Perinatoloji uzmanları da rapor yazabilmektedirler. Ancak birçok özel hastane ya da özel merkezde, gebelik ultrasonografisini bunu yapmaya yetkili olmayan-yani rapor yazıp imza atamayan- kadın doğum uzmanları yapmakta, raporun altına ise bir Radyoloji Uzmanı imza atmaktadır. 

Bu son derece özellik arz eden tetkikin birçok merkezde yapıldığı söyleniyor. Fiyatı ne kadar sorusu ise tam bir muamma. Türk Tabipler Birliği 2016 Fiyat Listesine göre 572 TL Ama 50 TL ile 1000 TL arasında fiyat almanız mümkün.

Hangisi? Yukarıda yazan detaylara bakarak karar vermenizi tavsiye ederim.

Bakırköy Renkli Ultrason Görüntüleme Merkezi'nde Türk Tabipler Birliği Fiyat Listesi uygulanmaktadır. Ancak dönem dönem indirimler mevcut olduğundan telefon ile bilgi almalısınız. 

Fiyatı Ne Kadar? 0 212 466 3303

Dr. Ersen Alp ÖZBALCI

RADYOLOJİ UZMANI

Kategori: Fiyat Listeleri